Rendkívüli szünet- VÁLTOZÁS

Rendkívüli szünet alatti gyermekfelügyelet a Nagyerdei Óvodában

TÁJÉKOZTATÁS

Tisztelt szülők!

A Kormány 2021.03.24-i ülésén úgy döntött, hogy a köznevelési intézményekben a jelenléti munkarend szerinti nevelés-oktatás az oltottak számától függően-legalább 2.5 millió ember-  indulhat újra leghamarabb 2021.április 12-én, vagy április 19-én.

A nyitásig minden óvoda zárva tart, rendkívüli szünet van érvényben.

A védelmi intézkedések ideiglenes szigorítása idején a gyermekfelügyeletről szóló 111/2021. (III. 6.) Korm. rendeletben foglaltak szerint Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata 2021. március 8. napjától a fenntartásában működő valamennyi óvodában gondoskodik a gyermekek napközbeni felügyeletének megszervezéséről.

Az óvodákban a gyermekfelügyeletet csak a legszükségesebb esetekben, elsősorban azoknak a gyermekeknek biztosítják, akiknek szülei munkavégzés vagy a védekezésben való részvétel miatt nem tudnak gyermekük felügyeletéről más módon gondoskodni.

Gyermekfelügyelet a Nagyerdei Óvodában:

A gyermekfelügyelet iránti igényeket az intézményvezetőjénél kell kérelmezni, abban az óvodában, ahová a gyermek jár. A Kérelemhez mellékelni szükséges a szülők Munkáltatói igazolását.

A kérelmet elektronikusan is be lehet nyújtani az intézményvezetőnek.

A gyermekeket a saját csoportjaikban fogadjuk (törekedve a kiscsoportos formában történő ellátásra).

Csoportok összevonására abban az esetben kerülhet sor, ha megbetegedések miatt nem működhet minden csoport.

A gyermekeket reggel az oldalsó bejáratoknál fogadjuk 8:30- ig!

Szülő az intézménybe nem jöhet be!

Délután a teraszon vagy jó idő esetén az udvaron vehetik át gyermekeiket a szülők.

A járványügyi szabályok betartása kötelező!

Az óvodába kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermeket fogadunk!

Óvodába érkezéskor a gyermek egészségi állapotára vonatkozó Nyilatkozat kitöltése kötelező!

Gyermekétkeztetés:

A jogszabályokban foglaltak szerint a rendkívüli szünet ideje alatt is biztosított az óvodás gyermekek számára a gyermekétkeztetés, melyet a saját intézményén keresztül kérhet a szülő.

Az elviteles étel iránti igényüket az óvoda titkárságán telefonon lehet jelezni: 0652/536-613.

Az étel elvitelére 12-13 óra között van lehetőség.

Az étel átadása a hátsó gazdasági bejárat melletti ’konyha-ablaknál’ történik.

Tisztelettel: Makai Valéria

Debrecen, 2021.03. 26.